1.FC Spořice

Rozhovor s

Rozhovor s novou posilou Honzou THÖMOU

Rozhovor s posilou na brankářském postu Honzou THÖMOU.
 Ahoj Honzo. Co ovlivnilo tvůj přestup respektive návrat do Spořic?

Čau, můj návrat do klubu ovlivnil odchod bývalého trenéra Kamila Wiednera a ještě přemlouvání jak hráčů, tak vedení klubu.

Jak dlouho jsi byl bez fotbalu? Hrál si něco jiného?
No… (zamyslel se) Rok a půl, ale ke konci téhle sezony jsem se vrátil „jen trénovat“ ke starším žákům 1.FC. A k té druhé otázce – vyzkoušel jsem florbal.

Co si myslíš o volbě nového trenéra? Mluvilo se o tom, že na místo Wiednera by měl přijít ukrajinský trenér, který v této sezoně trénoval starší přípravku, pan Kravčuk. I přes to ale přišel staronový trenér Pavel Podmanický.
Ty řeči o Kravčukovi jsem slyšel a s pomyšlením na to, že by měl trénovat nějaký ukrajinský trenér jsem z toho neměl moc dobrý pocit. Pavla mám moc rád, mám v něm obrovskou jistotu a znám ho od mala, kdy mě trénoval v mládeži 1.FC.

Rok a půl je poměrně dlouhá doba… Do začátku sezony moc nezbývá a spekuluje se o tom, že bys měl dostat roli brankařské jedničky. Myslíš, že 20 dnů před startem soutěže se můžeš dostat tak rychle do formy?
Ano, ty spekulace jsem slyšel. Tak forma se dá nabrat vždycky. Hlavně se správným přístupem a trenérem. A myslím si, že Pavel Podmanický (pozn. Redakce nový trenér dorostenců) je pro mě tím pravým koučem.

Ty znáš Pavla z již předešlého působení ve Spořicích. Co zapříčinilo to, že jsi neměl rád předešlého trenéra Kamila Wiednera?
Nevím. Nejspíš to, že jsme si nepadli již od začátku do oka. To se občas stane. Na můj věk, (vzhledem toho že jsem byl prvním rokem u dorostu) ode mě očekával zázraky.

Minulou sezonu, se jak moc dobře víš, postoupilo do vyšší soutěže, respektive do Krajské Třídy. Byl si s touto soutěží už seznámen? Viděl jsi určitě už rozpis utkání a mohl sis všimnout, že první mistrovské utkání se odehraje na půdě Postoloprt. Myslíš, že to může být pro Tebe jako nováčka nevýhoda začínat na půdě soupeře?
Nováčka jo? (smích) Ne tak v této soutěži budu nováčkem tak, jako každý jiný z tohoto týmu. (tedy pokud nehrál již v této soutěži v minulosti.) A já abych pravdu řekl, se jako nováček v týmu vůbec necítím. A to, že začínáme na půdě soupeře? To mě ovlivnit nemůže.

Příprava začíná příští týden. Jsi na ní připraven?
Ne… (smích) po fyzické stránce vůbec. Ale času je dost a já věřím, že se do toho zpátky dostanu.

Dobře Honzo, ať se daří. Děkujeme za rozhovor a přejeme ti plno čistých kont.
Díky, Tobě taky. Čau